Tai Shan

Powrót do natury

AKADEMIA TAI CHI I QIGONG HANNY TARNOGRODZKIEJ

TAI CHI

Poz. Odpychanie

Pozycja „odpychanie” przyczynia się do poprawy krążenia limfatycznego i usuwania toksyn z organizmu

Tai chi, o ile jest uprawiane systematycznie wzmacnia i równoważy wewnętrzną energię, pobudza zdolność organizmu do samoleczenia i samouzdrawiania.
Systematyczne uprawianie tych ćwiczeń podnosi poziom sprawności, wprowadza harmonię między ciałem, duchem i umysłem, co daje trwałą poprawę zdrowia, podnosi odporność, wzmaga witalność i spowalnia procesy starzenia się organizmu.
Ćwiczenia mogą być stosowane zarówno przez ludzi w zaawansowanym wieku, jak i przez tych, którzy maja problemy zdrowotne. Jednocześnie są to ćwiczenia kompleksowe i stymulujące dla osób cieszących się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną. Każdy uczy się i doskonali według własnego rytmu i predyspozycji.

Harmonia ruchu oraz odprężenie ciała i umysłu.

Według medycyny chińskiej zdrowie zależy w dużym stopniu od harmonijnej współpracy między umysłem a ciałem. Negatywne emocje odbijają się na naszym zdrowiu. Praktykowanie tai chi pozwala nie tylko przywrócić energię i znaleźć odprężenie, ale również uspokoić umysł. Rytm wykonywanych ćwiczeń relaksuje zarówno fizycznie, jak i umysłowo. Jest skutecznym środkiem na kłopoty dnia codziennego.

Poprawa kondycji i samopoczucia

Regularne ćwiczenie tai chi pozwala zwiększyć elastyczność stawów, poprawić krążenie, wzmocnić mięśnie i zlikwidować punkty przeciążenia kręgosłupa. Wykonywane ruchy i skręty masują wewnętrzne organy ciała, uaktywniając ich funkcje życiowe.
Tai chi, o ile jest praktykowane systematycznie, wywiera korzystny wpływ na leczenie licznych problemów zdrowotnych, takich jak: złe krążenie, migrena, nadciśnienie, artretyzm, bóle pleców, zaburzenia oddychania, rozkojarzenie, choroby systemu trawiennego i nerwowego.
Tysiące ludzi w praktykowaniu tai chi odkryło skuteczny środek na drodze odzyskania zdrowia fizycznego i psychicznego.

Poz. Bicz

Pozycja „pojedynczy bicz” usprawnia pracę wątroby i woreczka żółciowego

Bardzo chciałabym jak najwięcej osób zachęcić do ćwiczenia tai chi chuan , bo sama na co dzień doświadczam dobroczynnych właściwości tych ćwiczeń.
Wielokrotnie też widziałam, jak bardzo pomaga ono moim uczniom. Problemy ze stawami, zesztywnienie mięśni, bóle kręgosłupa, uczucie zmęczenia, neurotyczne nastroje, wszelkie dolegliwości spowodowane złymi emocjami, przechodzą nie wiadomo kiedy. Są przypadki ustąpienia nadciśnienia już po miesiącu ćwiczeń. Jednej z ćwiczących pań zaczęło ustępować powypadkowe uszkodzenie błędnika, kolega pozbył się problemów z prostatą. Dużo łatwiej też rzucić palenie, czy pozbyć się innych nałogów.
Niedawno początkujący uczniowie byli zszokowani widokiem jednego ze starszych kolegów, który po urazie barku, ćwiczył w gipsie do pasa. Był to jego sposób na leczenie.
Ćwiczenia są łatwe, a trud naprawdę się opłaca.
Czy można sobie wyobrazić coś przyjemniejszego, niż ćwiczenie tai chi gdzieś na zalanej słońcem łące, gdzie jest cisza i spokój - a naszym ćwiczeniom towarzyszy poczucie pełnej harmonii istnienia.