Tai Shan

Powrót do natury

AKADEMIA TAI CHI I QIGONG HANNY TARNOGRODZKIEJ

Masaż TUI-NA:

Masaż jest integralną częścią chińskiej medycyny.
Masaż tui-na to starożytny chiński sposób leczenia, praktykowany od 2000 lat. Obecnie został on udoskonalony w oparciu o naukowe osiągnięcia współczesnej  medycyny.
Podstawową zasadą jest pobudzenie i zrównoważenie energii własnej pacjenta oraz przekazanie mu energii  poprzez silne uciskanie określonych punktów na jego ciele (często zbieżnych z punktami akupunktury). Energia zostaje jakby wtłoczona do kości lub osłabionego narządu. Masaż tui-na pobudza zdolności organizmu do samoleczenia i samouzdrowienia.


Medycyna chińska działa poprzez przywracanie równowagi między elementem jang i jin ciała (czyli pary elementów przeciwstawnych i wzajemnie się uzupełniających, opisywanych często jako ciepło – zimno, wilgotne – suche, ciemne – jasne, itd.

„Wuji rodzi taiji,
Które porusza się i tworzy jang.
Jang z kolei rodzi jin.
Jang zmienia, jin jednoczy,
Tworząc wodę, ogień, drewno, metal i ziemię.
Pięć elementów doprowadza do porządku rzeczy,
A pory roku nadchodzą w kolejności.”


Konfucjański filozof Zhou Tongyi z dynastii Sung w dziele Traktat o taiji.
Organizm ludzki utrzymuje swoje funkcje życiowe dzięki energii Qi – energii życiowej, czy bioenergii, która, porównując ją do prądu elektrycznego, posiada cechy jin (-) i jang (+). Zachwianie równowagi między tymi elementami  w organizmie utrzymujące się przez dłuższy czas, prowadzi nieuchronnie do choroby.
Masaż tui-na ma na celu uregulowanie przepływu energii, usunięcie blokad; te miejsca na naszym ciele, na których koncentruje się praca terapeuty otrzymują energię o odpowiednim ładunku.
Masaż tego rodzaju może być wykonywany wyłącznie przez specjalistę, który posiada wyjątkowo silną i harmonijną własną energię wewnętrzną.
Masaż pomaga nie tylko osobom chorym, ale także osobom zdrowym, chwilowo wyczerpanym pracą, zmęczonym. Trwa około pół godziny i zapewnia

„Nie przejmuj się życiem i odrzuć swe pragnienia,
A prawdziwa qi podąży za twoimi poleceniami.
Jeśli potrafisz utrzymać esencję i ducha w ciele,
Jaka może ci się przytrafić choroba?”


Kanon medycyny wewnętrznej Żółtego Cesarza
W przypadku osób szczególnie osłabionych lub bardzo wrażliwych na ból, specjalista wykonuje masaż bez dotykania pacjenta; terapeuta przekazuje wówczas energię na odległość. Jest to metoda oparta na praktyce medytacyjnej zwanej Qigong.
W pracy z pacjentami opieram się na wiedzy dotyczącej tradycyjnej medycyny chińskiej, przekazanej bezpośrednio przez chińskich mistrzów oraz na wieloletnim własnym doświadczeniu.
Z punktu widzenia tradycyjnej medycyny chińskiej choroby kręgosłupa, nawet te drobne, mają wpływ na stan całego organizmu i właściwie funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych. / tu: obrazek Kręgosłup i choroby/
Masaż tradycyjną metodą tui-na może w szybkim czasie skorygować nieprawidłowości kręgosłupa i, co za tym idzie, uwolnić narządy wewnętrzne od szkodliwego oddziaływania chorego kręgosłupa. Energia dostarczona podczas zabiegu zapewnia odnowę i wzmocnienie. Masaż kręgosłupa jest nie tylko związany z dolegliwościami dotyczącymi bezpośrednio bólu kręgosłupa, lecz pomaga na schorzenia w obrębie:

Uprawnienia i certyfikaty:

Certyfikat ukończenia kursu masażu chińskiego Tui-Na

Certyfikat ukończenia kursu II stopnia masażu tui-na pod kierunkiem Zhanga Feng Juna.

Certyfikat

Certyfikat ukończenia kursu I Stopnia KHT u dr Jong Baika

Certyfikat

Certyfikat ukończenia kursu II Stopnia KHT u dr Jong Baika.

Certyfikat

Certyfikat ukończenia kursu I stopnia masażu tui-na pod kierunkiem Zhanga Feng Juna